top of page
Çocuk Danışmanlığı

Çocuk Terapisi

Çocuk Psikoloğu

Çocuklarımız bizim için her şeyden önce gelirler ve onların gelişimine destek olabilecek tüm imkanları sağlamak her şeyden önemlidir. Çocuk Terapisi yetişkin terapisinden oldukça farklı ilerler. 2-12 yaş çocuklar için genel olarak Oyun Terapisi tercih edilir.

Elava Danışmanlık, Çocuk Terapisi konusunda deneyimli ve Çocuk Psikoloğu ile çocuklarımız için en iyisini amaçlamaktadır.

Oyun Terapisi 

Oyun terapisindeki en önemli amaç, çocuğun herhangi bir sorunu olup olmadığını anlamak ve çocuğun bu durumun farkında olup olmadığını anlamaktır.

Oyun, çocuğun kendini ifade edebilmesi için çok önemli bir materyaldir. Çocuğun kendine özgü dünyasını anlamak, sevdiği ve ilgi duyduğu şeyleri saptamak, korkularını saptamak, yaşına göre karşı karşıya kaldığı sorunlarla mücadele ve başa çıkma yöntemlerini görmek bununla beraber aileyle kurduğu bağı anlamak oyun terapisinde oldukça önemli noktalardır.

Oyun Terapisi ekolü, terapi çocuk terapisi için en yaygın kullanılan yöntemdir.

Unutulmamalıdır ki, çocuğunuzda fark ettiğiniz ve küçük gibi gözüken sorunların üstesinden erken dönemde gelinmediğinde çocuğunuz ileride çok daha zor süreçlere girebilir.

Alt ıslatma-Ayrılık Kaygısı-Okul Korkusu-Yalnız Uyuyamama- Çekingenlik-Uyku Sorunları-Takıntılar-Öfke Sorunları

mersin pegagog-mersin psikolog-çocuk psikoloğu-elava-psikolojik danışmanlık-mersin çocuk

bottom of page